Поліпропіленові басейни набули широкого поширення на території Росії та України порівняно недавно, на відміну від європейських країн, де така конструкція стала невід’ємною частиною заміського будинку.
Пластиковый бассейн популярний з багатьох причин, до його основних переваг можна віднести:
- за рахунок матеріалу виготовлення, конструкція басейну відрізняється міцністю та довговічністю. Йому не страшна корозія, вплив прямих сонячних променів, перепади температурного режиму та агресивні хімічні речовини;
- не вимагає додаткової теплоізоляції. Якщо ви вирішили купити басейн в землю і він знаходиться на відкритому повітрі, його можна утеплити екструдованим пінополістиролом;
- широкий модельний ряд, що містить багато різних форм та розмірів. Вони мають красивий блакитний або синій колір і можуть легко встановлюватись у вже збудований будинок;
- якщо ви вирішили басейн поліпропіленовий купити, вам не буде потрібно внутрішнє оздоблення чаші, тому що вона складається з листів поліпропілену, гладких на дотик і мають приємний колір.
Такі конструкції монтуються досить легко. Даний захід триватиме лише кілька днів.
Як правильно встановити поліпропіленовий басейн
Щоб басейн опинився на своєму місці, необхідно ретельно провести ряд підготовчих заходів, обравши місце для нього. Якщо облаштування буде відбуватися в будинку, то його розташовують в окремій кімнаті нижче рівня підлоги.
Оптимальним варіантом встановлення пластикової купелі є присадибна ділянка. Дане рішення конструктивно, тому що влітку вода прогріватиметься природним шляхом і поруч можна організувати невеликий майданчик для прийняття сонячних ванн.
Для встановлення пластикової чаші басейну необхідно:
- Викопати котлован. Його розміри повинні перевищувати периметр купелі на метр завширшки і півметра завглибшки.
- Викласти дно геотекстилем і зробити на нього відсипання щебенем.
- Виконати трамбування і укласти на неї арматурну сітку.
- Провести заливку бетонної основи.
- На суху бетонну основу укласти утеплювач.
- Встановити на дно чашу басейну і виконати підведення водяних труб до нього.
- Утеплити бічні сторони чаші та виконати монтаж арматури по периметру.
- Зробити опалубку та залити її бетоном. Дочекатися висихання та провести демонтаж опалубки.
Зазори, що залишилися, між стінками басейну і котловану засипають землею і добре утрамбовують. Виконайте оздоблювальні роботи.