Ортопедичний – означає «жорсткий»? Не завжди. Але саме такий стереотип досі існує у суспільстві. Хоча насправді навіть м’які матраци можуть мати ортопедичний ефект. Спробуймо розібратися, як не помилитися у виборі якісного матраца з ортопедичним ефектом.
Звідки взялися міфи про жорсткість?
Якісні спальні ложі з ортопедичним ефектом з’явилися нещодавно. До цього людям доводилося спати на пружинних матрацах, позбавлених еластичності і обтяжених так званим ефектом гамака. Результат – неправильна постава та проблеми зі спиною через провисання матраца.
Як противага, з’явилися жорсткі ортопедичні матраци – і багато хто почав думати, що вони однаково корисні для всіх. Поки не було надійних клінічних досліджень, цей міф продовжував існувати та підігріватися. Не дивно, що він існує і досі. Але на сьогоднішній день все частіше можна зустріти більш об’єктивну думку – спати на твердому ложі не всім однаково корисно. Є люди, яким це зовсім протипоказано. Ключові аспекти, які треба враховувати при виборі жорсткості ортопедичного виробу, це ваша вага, вік та індивідуальні особливості здоров’я.
Кілька простих порад
Існує загальне правило – Чим вище показник вашої ваги, тим більше має бути жорсткість матраца, якщо ваш стан здоров’я не передбачає іншого. Лікар-ортопед може в цьому випадку порадити виріб середньої жорсткості. Але спати на надто м’якому з щільною комплекцією однозначно не варто. Інакше виріб прогинатиметься і провисатиме. Воно не зможе забезпечити надійну підтримку вашому хребту.
У каталогах інтернет магазину “Матрасин” ви можете побачити і купити матраци у Києві різних типів, видів та модифікацій. Жорсткі вироби займають важливу частину нашої товарної лінійки. У характеристиках кожного товару зазначено, яке навантаження він витримує одне спальне місце. Це дозволить зрозуміти, чи підходить матрац саме вам.
Щодо віку, то тут рекомендації будуть простими та класичними:
- малюкам до 3 років потрібно купувати матраци екстрависокої жорсткості – їхня кісткова система на етапі формування потребує особливої підтримки;
- підліткам до 16 років також рекомендується спати на жорсткому, щоб уникнути сколіозу та інших проблем, які часто починаються в цьому віці;
- молодим людям до 25 років слід вибирати матраци середньої жорсткості;
- вікова група «25+» є тими, чия кісткова система вже сформована, а значить – можна вибирати матрац будь-якої жорсткості, якщо ортопед не призначив вам іншого на основі відомостей про індивідуальний стан здоров’я;
- для людей старше 50 років найкраще підійдуть м’які пружинні матраци на основі блоку ПокетСпрінг або безпружинні моделі середньої жорсткості.
Загальний принцип такий – у дитинстві кісткова система потребує особливої підтримки та жорсткого матраца, в молодому та середньому віці можна орієнтуватися на свій комфорт, а зрілий вік потребує обережності та м’якого спального місця для повноцінного розслаблення.
Особливо варто розглянути ситуації, коли йдеться про вибір матраца для пар із великою різницею у вазі. Дуже важливо, щоб виріб був пружним, не деформувався і відповідав потребам кожного з подружжя. У такому випадку ви можете придбати такі варіанти матраців:
- двосторонні моделі на основі блоку ПокетСпрінг;
- матрац із різною жорсткістю на своїх половинках.
Слід утриматися від придбання матраців із залежним пружинним блоком Боннель. Це непоганий варіант для дачі або недорогого хостелу, але він явно не підходить для сімейного ложа людей із відчутною різницею у вазі. Пам’ятайте: ортопедичний матрац – довготривале вкладення у ваше здоров’я. Тому до його вибору варто підійти максимально відповідально. Консультанти інтернет-магазину “Матрасин” готові підказати вам, яка модель матраца буде оптимальною на основі озвучених побажань. А товарний ряд на нашому сайті matrasin.kiev.ua досить широкий, щоб ви могли зробити придбання з урахуванням. наявного бюджету.