Стандартні двері прямокутні. Сьогодні це справді так, але раніше значно поширенішими були зовсім інші полотна — арочні. Інтерес до них відроджується сьогодні, і багато дизайнерів вдаються до цього оригінального зараз ходу.
Арочні двері практично не мають недоліків, зате повно переваг.
Переваги
Головний плюс таких дверей – зовнішній вигляд. Вона виглядає неймовірно стильно і відразу створює особливу атмосферу: затишну, трохи ретро. Особливо вражаюче виглядають монументальні конструкції, що наводять на думку про старовинні замки.
Цікава особливість: якщо стеля світла, арка підніме його, зорово збільшивши висоту кімнати. Темний, навпаки, зробить нижче.
Чому запит «купити арочні двері» такий популярний? Ця конструкція буде служити буквально століттями. Всі арочні двері відносяться до преміум-сегменту: вони високоякісні, виготовляються з кращих матеріалів, міцні та довговічні. Зворотний бік медалі — висока ціна, але вона абсолютно виправдана.
Арочні дверні полотна стануть у пригоді високим людям. У центральній частині за рахунок дуги прохід виявляється вищим, і при тій же висоті стель не доводиться пригинатися.
Види
Класичні арочні двері розстібні. Серед сучасних також зустрічаються інші механізми відкривання стулок: маятникова та гармошка. А ось зрушуватись як двері купе полотна не вміють.
У конструкції одна чи дві стулки. Кількість залежить від ширини отвору.
Конструктивно арочні двері поділяються на два типи. У перших верхня частина округлена, у других прямокутна. Відповідно, перші вбудовуються у прорізи у вигляді арки, а другим підійдуть стандартні. Встановлювати їх набагато простіше, але такого потужного візуального ефекту не буде.
Роблять двері із різних матеріалів. Основний – дерев’яний масив. Вхідні полотна металеві або композитні з бронепластинами. Рідше пластикові (зустрічаються в деяких магазинах). Внутрішні двері бувають скляними. Але навіть якщо полотно зроблено зі МДФ або шпоновано, воно буде набагато якісніше стандартного прямокутного.
Встановлення
Монтаж термінових дверей трохи відрізняється від стандартного. Спочатку встановлюється і ретельно вивіряється за рівнем коробки, потім навішуються стулки. Якщо перекосів немає, коробка остаточно закріплюється, щілини заповнюються монтажною піною та закриваються заглушками.
Основна складність – підготовка отвору. Щоб двері в нього встали, потрібно точно дотримуватися її геометрії. І розміри з поправкою на технологічний зазор. Відхилення буквально в міліметр прийде до перекосу та заїдання стулок, тому монтаж краще довірити профі.